لوازم خانگی

راهنمای خرید هیتر برقی + بررسی و معرفی بخاری برقی هوشمند شیائومی Mi Smart Space Heater S

کاهش دما و سرد شدن هوا استفاده از وسیله های گرمایشی ضرورت پیدا میکند.راهنمای خرید هیتر برقی در این مقاله به ما کمک میکند تا براحتی بتوانیم قبل از سرد شدن هوا بهترین و مناسبترین هیتر را انتخاب و تهیه کنیم .هیتر برقی مانند برقی جریان الکتریکی را به انرژی گرمایشی تبدیل میکند.نحوه ی عملکرد دستگاه هیتر برقی و بخاری برقی شبیه می باشد.ساختار هیتر برقی به این صورت است که توسط دو شاخه ،برق از پریز به المنت منتقل می شود.و انرژی الکتریکی پس از ورود به المنت به انرژی گرمایشی تبدیل میشود.و در نهایت این عمل شبیه به چیزی است که در بخاری برقی اتفاق می افتد.هیتر برقی نوعی از سیستم گرمایشی است که توانایی گرم کردن محیط را به صورت کامل و ۱۰۰ درصد ندارد و بهتر است از این دستگاه در مکان هایی استفاده شود که نیاز به روشن بودن دائمی سیستم گرمایشی نمی باشد.

مطلب ویژه » معرفی دستگاه تصفیه هوا شیائومی


فهرست مطالب


معرفی انواع هیترهای برقی

1. هیتر برقی فن دار

از هیتر های برقی فن دار بیشتر برای خنک کردن محیط در فصل تابستان استفاده می شود.هیترهای برقی فن دار،جمع و جور،سبک وزن بوده و نگهداری آنها بسیار آسان است.هیتر با تنظیم سطح دما کنترل شده و هنگامی که اتاق به تنظیمات مورد نظر رسید،هیتر تولید گرما را متوقف کرده ولی با کاهش دمای مکان مورد نظر هیتر نیز روشن می شود.

هیتر برقی فن دار

هیتر های برقی فن دار با عبور جریان به وسیله سیم پیچ حرارتی مقاومتی که انرژی را به انرژی گرمایشی تبدیل می کند،کار کرده.که در آن هوا با استفاده از یک فن در جایی که به سرعت گرم می شود و به بیرون از اتاق وارد می شوند.که به می تواند باعث خشکی چشم یا گلو درد شود. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون کریستالی سامسونگ را بخوانید.

هیترهای برقی فن دار شامل یک ترموستات هستند که به شما این امکان را میدهند که میزان گرمای تولید شده را کنترل کنند و اغلب دارای کنترل سرعت فن نیز می باشند.هیترهای فن قابل حمل نیز دو برابر فن های قابل حمل معمولی بوده و به راحتی عنصر گرمایش را در صورت عدم نیاز غیر فعال میکند.

بخوانید
بررسی تکنولوژی کریستال در تلویزیونهای جدید سامسونگ

2. هیتر برقی تابشی

استفاده کردن از وسایل  معمولی گرمایی مانند بخاری های کارگاهی و سیستم های گرمایشی همرفت برای گرم کردن فضاهای بزرگ مقرون به صرفه نمی باشد و در این شرایط نیاز به یک سیستم گرمایشی داریم که به سهولت قابل دسترس باشد.برای گرم کردن فضاهای این مدلی از هیتر های تابشی استفاده می شود،هیترهای تابشی که سیستم گرمایشی جدید و مدرنی هستند در ایران به عنوان گرماتاب شناخته شده و کارکرد آن شبیه به خورشیدی می باشد که می توانیم بگوییم هیترهای تابشی مثل یک خورشید کوچک عمل می کنند.هیترهای تابشی ،حرارت های به وجود آمده از سوختن را به امواج الکترومغناطیسی تبدیل کرده و این امواج در محیط پراکنده می شود.

هیتر برقی تابشی

هیترهای تابشی مصرف انرژی کم تری داشته و انرژی بسیار کمی را از طریق سقف هدر میدهند.در حالت کلی هیتر های تابشی برعکس بعضی از سیستم های گرمایشی که در آنها بیشتر هوای گرم در سقف متمرکز بوده و سطح دورتر از محل قرار گرفتن سیستم گرمایشی هینر و پرسنل در قسمتی که فعالیت می کنند از دمای مناسبی برخوردار نیست.حرارت به وجود آمده از سیستم های گرمایشی تابشی مثل هیتر تابش از طریق امواج مادون قرمز انتقال یافته و در همه ی فضا پراکنده می شوند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون ال جی را بخوانید.

3. هیتر برقی کانکتور

این هیتر دارای فن و المنت بوده و در زمانی که فن خاموش باشد این بخاری توانایی گرم کردن محیط را داشته و بدون ایجاد صدایی محیط را گرم میکند ولی به وسیله ی فن کارایی بهتری خواهد داشت.

نحوه ی کارکرد هیتر برقی چگونه است؟

هیتر برقی توسط یک المنت برقی انجام میشود.المنت برقی از یک مقاومت و یک سیم نازک نیمه هادی که از مقاومت گرفته شده،تشکیل شده است.در این فرایند برق وارد مقاومت می شود و پس از آن انرژی برق را به انرژی گرمایشی تبدیل می کند و باعث گرم شدن آجر شده و در این حالت گرما به محیط منتقل شده و محیط را گرم می کند.

بخوانید
راهنمای جامع خرید یخچال ال جی + بررسی ویژگی های یخچال ال جی

نمیتوان برق را به صورت مستقیم به هیچ قطعه ای وصل کرد،با کم و زیاد شدن مقدار ولتاژ برق ورودی دستگاه دچار اختلال شده و ممکن است دیگر نتواند کار کند.برای اتصال برق به المنت یک مقاومت بین آن ها قرار گرفته و برق مستقیم پس از عبور از مقاومت و تنظیم ولتاژ به المنت منتقل خواهد شد.هیترهای برقی برای فضاهای کوچک و متوسط بسیار ایده آل هستند و گرمای لحظه ای را تامین میکنند.

پیشنهاد میکنم مقاله مقایسه تلویزیون شیائومی با سامسونگ را بازدید فرمایید.

بررسی ۵ نکته ی مهم که قبل از خرید هیتر برقی

نوع هیتر 

در راهنمای خرید هیتر برقی اولین نکته ای که در خرید این سیستم گرمایشی مهم می باشد نوع هیتر می باشد.شما با توجه به نیاز خود و محیط مدنظر میتوانید انواع هیترهای صنعتی،خانگی،گلخانه ای و…را خریداری نمایید.

میزان سر و صدای دستگاه

یکی از عوامل تاثیر گذار در انتخاب و خرید هیتر ها میزان سر و صدای فن می باشد.باید توجه داشت هیترهای صنعتی پر سر و صدا بوده و برای محیط های کارگاهی و سالن های بزرگ مناسب می باشند.

و هیتر های خانگی با سر و صدای کم تر برای محیط های کوچک تر مناسب می باشد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی ال جی را بخوانید.

توجه به ترموستات هیتر

ترموستات برای کنترل و شناسایی تغییرات دمایی استفاده می شود که از آن در تجهیزات حرارتی و برودتی، جهت ثابت نگهداشتن دمای محیط استفاده می شود.در خرید هیتر باید به این نکته توجه نمایید.

ایمنی وسیله

از ایمن بودن هیترهای برقی هم در هنگام خرید و همچنین در هنگام استفاده اطمینان لازم را کسب نمایید.

مصرف انرژی

شما باید با توجه به انرژی هایی که در اختیار دارید،هیتر مورد نیاز خود را خریداری نمایید.از جمله مواردی هستند که باید قبل از خرید به آنها توجه کرد و با توجه به آن محصول مورد نظر را خریداری نمود.

بررسی و معرفی بخاری برقی هوشمند شیائومی Mi Smart Space Heater S

بخاری برقی هوشمند شیائومی Mi Smart Space Heater S یک وسیله بسیار ساده و کارآمد است که به هیچ عنوان آلودگی سوخت های فسیلی را نداشته و ایمنی بیشتری هم نسبت به مدل های بخاری گازی یا نفتی دارد. این بخاری برقی برای نقاطی که امکان استفاده از سوخت های فسیلی نیست مناسب بوده که ممکن است هزینه برق بیشتری به همراه داشته باشد اما با تهیه یک نمونه مناسب مانند محصول فوق، می‌توان یک بخاری برقی با قدرت گرمایش مناسب و مصرف بهینه انتخاب کنید.

بخوانید
بررسی نحوه انتخاب مقرون به صرفه ترین ماشین لباسشویی + معرفی امکانات موجود در ماشین های لباسشویی ال جی

تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی گرمایی به عنوان گرمایش الکتریکی تلقی می‌شود. این گرمایش در بخاری های برقی یا به اصطلاح هیتر برقی مورد استفاده قرار می‌گیرد. درون بخاری های برقی یک المنت قرار دارد و همانطور که گفته شد، انرژی الکتریکی را به انرژی گرمایی تبدیل می‌کند.

به طور کلی می‌توان گفت، این وسیله دستگاهی است که باعث تبدیل نیروی برق به گرما شده و در نتیجه محیط را گرم می‌کند. با توجه به سرد شدن هوا و از راه رسیدن فصل زمستان، نیاز به این وسیله در هر خانه ای احساس می‌شود. ویژگی هایی از قبیل: جا به جایی راحت، اندازه کوچک، سادگی در طراحی ساخت و . . . باعث شده است که این بخاری برقی شیائومی جایگزین مناسبی برای بخاری های گازی باشد.

طراحی و ظاهر هیتر برقی هوشمند شیائومی

بخاری برقی Heater S محصولی مرغوب با راندمان کاری بالا بوده که توسط یکی از اصلی ترین زیر مجموعه های شرکت چینی شیائومی به نام میجیا تولید می‌شود. این کمپانی تا به حال محصولات متعدد و بسیار متنوعی را با توجه به نیاز کاربران خود طراحی کرده و ساخته است که این بار به سراغ سیستم های گرمایشی رفته است. در نظر اول، شکل و شمایل این محصول بسیار تداعی گر سوفاژ های خانگی بوده که بر روی دیوار نصب می‌شوند. با این تفاوت که این بخاری برقی شامل دو پایه پلاستیکی ضد لغزش، سرسخت و محکم بوده تا بتوان آن را روی هر سطح صافی قرار داد.

Mi Space Heater S در اندازه 52.6 × 21.6 × 78 سانتی متر به تولید رسیده تا علاوه بر جایگیری مناسب، حمل و نقل آن نیز آسان تر شود. با توجه به این که محصول نام برده قابل حمل بوده، شیائومی در ساخت محصول تماماً از آلومینیوم استفاده کرده تا علاوه بر پایین آوردن وزن دستگاه، استحکام و ضربه پذیری بدنه را ارتقاء ببخشد. البته آلومینیوم در انتقال گرما به محیط نیز عملکرد خوبی داشته و میزان هدر رفت گرمایی بسیار کمی دارد. یک دسته برای آویز لباس و یا حوله نیز با قابلیت جا به جایی بر روی محصول طراحی شده که تحمل وزن تا 1.5 کیلوگرم را دارد.

بخوانید
نکات مهم در هنگام خرید یخچال فریزر چیست؟ + معرفی ۹ ویژگی جدید یخچال فریزر های امروزی

امکانات و ویژگی های هیتر برقی هوشمند شیائومی

در هنگام خرید بخاری هوشمند شیائومی باید به امکانان بخاری توجه ویژه کرد هیتر برقی شیائومی مدل KRDNQ03ZM با توان ۲۲۰۰ وات قادر به گرم کردن اتاق و محیط مورد نظر در مدت زمان بسیار کوتاه است. به لطف سیستم همرفتی محیطی، گرما هنگام پایین آمدن هوای سرد از طریق منافذ خارج می‌شود. برای صرفه جویی در مصرف هرچه بیشتر انرژی، این بخاری برقی دارای یک ترموستات دیجیتال است. به محض رسیدن دما ، برق خاموش یا کاهش می یابد تا دما حفظ شود. در سمت چپ محصول علاوه بر دکمه اتصال برق دستگاه، یک پنل کنترلی نیز تعبیه شده که توان آن را در سه سطح قابل تنظیم در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

سطح حداکثر 2200 وات بوده که توان ایجاد گرمای بسیار فوق العاده ای دارد. در سطح 2000 وات دما پایین آمده و مناسب گرمایش محیط های کوچک تر است. در سطح آخر توان تا 1800 وات پایین آمده و برای ایجاد گرمایش در فاصله نزدیک به دستگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد. دما ایجاد شده توسط Mi Smart Heater S در 6 سطح قابل تنظیم است. دمای 18 ، 20 ، 22 ، 24 ، 26 و 28 درجه سانتی گراد را می‌توان به صورت دستی از کنار بخاری یا از طریق گوشی های هوشمند انجام داد. صحبت از امکان کنترل ار طریق گوشی های هوشمند به میان آمد. باید ذکر کرد که Mijia Smart Space Heater S همان طور که از نامش پیداست، توانایی وصل شدن به گوشی های اپل و اندرویدی از طریق وای فای را داشته تا بتوان از راه دور نیز قابلیت های دستگاه تنظیم کرد.

Mijia Heater S KRDNQ03ZM را می‌توانید به وسیله اپلیکیشن Mi Home به گجت های هوشمند خود با سیستم عامل های Android و iOS جفت کرده، توان و دمای دستگاه را تغییر داده و حتی تایمری در فواصل زمانی 1 ، 3 ، 5 و 9 ساعت برای آن برنامه ریزی کنید. بخاری برقی مذکور مجهز به سیستم گرمایش همرفتی است. این فناوری اتاق را به خوبی گرم نگه می‌دارد و به یک عدد فن بسیار کم صدا هم مجهز است.

در بخاری هوشمند شیائومی Mijia Space Heater S برای گرمایش بهتر از المنت سرامیکی PTC با راندمان بالا استفاده شده است. این المنت می‌تواند با عبور جریان هوا سریعاً گرم شود. این بخاری هوشمند می‌تواند در عرض ۱۰ ثانیه پس از روشن شدن به دمای ثابت گرمایش دست پیدا کند. طراحی ایستاده این بخاری و قدرت تأمین ۹۰ درجه ای خود به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی در هر گوشه اتاق به هوای گرم یکنواخت دست پیدا کنید. یک قفل کودک برای Xiaomi KRDNQ03ZM Heater S لحاظ شده تا با لمس دکمه های کناری قادر به تغییر دما نباشند. همچنین این سیستم دارای یک سیستم ایمنی مضاعف بوده که به وسیله آن به طور خودکار خاموش می شود تا از گرم شدن بیش از حد جلوگیری کند.

بخوانید
آشنایی با برنامه ها و قابلیت ها ظرفشویی ال جی + معایب و مزایا ماشین ظرفشویی ال جی

مقاله راهنمای خرید تلویزیون شیائومی را از دست ندهید!

سخن پایانی

شما در این مقاله با راهنمای خرید هیتر برقی آشنا شدید. همچنین از ویژگی های بخاری برقی هوشمند شیائومی Mi Smart Space Heater S آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

آیا بخاری برقی کوچک برای محیط‌های بزرگ کاربردی است؟

با این که توصیه می‌شود متناسب با محیط موردنظرتان یک بخاری برقی تهیه کنید، اما گاهی وقت‌ها به دلیل استفاده از پنجره‌های دوجداره که مانع از خروج گرما می‌شود، ممکن است بخاری‌های برقی کوچک‌تر هم بتوانند گرمای یک محیط نسبتا بزرگ را فراهم کنند. این مسئله نیازمند توجه به نکات متعدد است.

آیا وجود سنسور مدیریت دما در بخاری برقی الزامی است؟

بله؛ این یکی از مهم‌ترین سنسورهایی است که می‌تواند کنترل دما را برعهده داشته باشد. هنگامی که دمای هیتر به صورت ناگهان افزایش یابد، می‌تواند دستگاه را خاموش کرده و مانع بروز حادثه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا