لوازم خانگی

آشنایی با برنامه ها و قابلیت ها ظرفشویی ال جی + معایب و مزایا ماشین ظرفشویی ال جی

انتخاب و خرید ظرفشویی مناسب، می تواند شما را از داشتن ظروف های تمیز و بهداشتی آسوده خاطر سازد. ماشین های ظرفشویی ال جی یکی از بهترین انتخاب ها برای شستشوی ظروف های کثیف با لکه های سر سخت هستند و می توانند تضمین کننده ای ایده آل برای داشتن ظروف های تمیز و براق باشند. ماشین های ظرفشویی ال جی به فناوری های قدرتمندی مجهز هستند که در این مقاله می خواهیم با ویژگی های ماشین ظرفشویی ال جی آشنایی بیشتری پیدا کنیم.


فهرست مطالب


بررسی برند ال جی

ال جی، یکی از بهترین برندهای تولید کننده لوازم خانگی است و در طول سال های فعالیتش، برنده جوایز متعددی شده است. این برند به تولید یخچال، لباسشویی، ظرفشویی، مایکرویو و سایر لوازم های خانگی که مملو از فناوری های پیشرفته هستند، می‌پردازد.جای تعجبی ندارد که ال جی با شعار “زندگی خوب است!” جایگاه دومین برند معتبر لوازم خانگی را در بین مردم دارد.

درست است که ال جی برند باکیفیتی است، اما شاید بخواهید بدانید آیا ماشین ظرفشویی و دیگر لوازم خانگی ال جی، همان چیزی هستند که به دنبالش هستید، یا خیر؟ ال جی با طراحی های شیک و ویژگی های نوآورانه، آرامش خاطر را برای شما به ارمغان خواهد آورد. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین ظرفشویی ال جی هستید. آیا با جدیدترین تلویزیون ها آشنا شده اید؟ البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون 2022 را بخوانید. همچنین ال جی، نسبت به برخی برندهای دیگر، مقرون به صرفه تر است و برای افرادی که علاقه مند به فناوری هوشمند هستند، خانواده پرجمعیتی دارند، دوستدار محیط زیست و دارای خانه های هوشمند می‌باشند نیز، مناسب است.

بخوانید
راهنمای خرید ماشین لباسشویی سامسونگ + معرفی برخی از ویژگی های ماشین لباس شویی های سامسونگ

بررسی امکانات ظرفشویی ال جی 

1.™TRUESTEAM شست و شوی قدرتمند

یکی دیگر از تکنولوژی های به کار رفته در ماشین های ظرفشویی الجی ، تکنولوژی « ™TRUESTEAM » است . انرژی و حرارت بسیار بالای ذرات بخار، قدرت شست و شوی ایده آل و لکه بری فوق العاده ای دارند . و در ضمن شست و شوی قدرتمند ، لطمه ای به ظروف نمی زنند . بنابراین به لطف استفاده از این تکنولوژی دیگر نیازی به شست و شوی اولیه ی ظروف قبل از قرار دادن درون ظرفشویی نمی باشد .

™TRUESTEAM شست و شوی قدرتمند

TrueSteam یک تکنولوژی سه مرحله ای است که با کمک ذرات بخار بسیار داغ ، ظرف ها را شست و شو می دهد . اساس کار در این تکنولوژی به این صورت است که در مرحله ی اول ، بخار به لکه های چربی نشسته بر روی ظرف می چسبند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی بوش را بخوانید. سپس درجه حرارت ماشین ظرفشویی افزایش می یابد ، تا لکه های چربی ذو ب شوند و در آخر هم شستشوی نهایی صورت می گیرد . در طی ای سه مرحله ، لکه های چربی و هر نوع آلودگی بر روی ظروف از بین می رود.

موتور دایرکت درایو اینورتر «direct drive invereter»

موتور دایرکت درایو اینورتر ال جی بوسیله ی ترکیب دو فناوری دایرکت درایو و اینورتر و کنترل میزان مصرف انرژی ، مصرف آب و برق ماشین ظرفشویی را به حداقل رسانیده است . این تکنولوژی با توجه به نوع برنامه ی انتخابی جهت شست وشوی ظروف ، شدت پاشیده شدن آب را تنظیم می کند . مجهز بودن به موتورهای اینورتر Direct Drive عملکرد شستشو را به مراتب بالا می برند.

موتور دایرکت درایو اینورتر ظرفشویی ال جی

در ماشین ظرفشویی های الجی وجوداین تکنولوژی پیشرفته سبب شده است که انرژی مستقیماً به بازوها و اسپری منتقل شود . با استفاد ه از تکنولوژی دایرکت درایو ، مصرف انرژی به میزان 17% و مصرف آب به میزان 40% کاهش پیدا می کند. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین ظرفشویی های ال جی هستید. آیا با جدیدترین ماشین لباسشویی های ال جی آشنا شده اید؟ البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین لباسشویی ال جی را بخوانید.

بخوانید
بررسی تکنولوژی کریستال در تلویزیونهای جدید سامسونگ

قابلیت ™LG SmartRack

امکانات ظرفشویی الجی ؛ برنامه ها و قابلیت ها ؛ قابلیت تنظیم ارتفاع سبدها از دیگر امکانات ظرفشویی های الجی است . ال جی قابلیتی به نام سبد هوشمند «™LG SmartRack  » را در ماشین های ظرفشویی اش گنجانده اشت . به کمک این قابلیت می توانید انواع ظروف با ابعاد متفاوت را در ماشین ظرفشویی جاسازی کنید و به لطف «™LG SmartRack  » دیگر نگران کمبود مکان نباشید . با این حساب طبقات داخل ظرفشویی به راحتی قابل تنظیم خواهند بود و هر نوع ظروفی با هر نوع ابعاد و شکلی داخل ماشین جا داده می شوند .

تکنولوژی کم صدای « LoDecibel™»

لوازم خانگی کاربردی نظیر ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی و یخچال و … که استفاده ی زیادی دارند باید صدای پایینی داشته باشند . به همین جهت است که ال جی در لوازم خانگی اش از سیستمی به نام سیستم « LoDecibel™ » استفاده می کند . که از مواد عایق صدا تشکیل شده است . این سیستم « LoDecibel™» به کمک موتور دایرکت درایو«direct drive» و تکنولوژی اینورتر«inverter» میزان صدای دستگاه را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد . این تکنولوژی سطح صدا را تا حد 45 دسی بل پایین می آورد .

سیستم عیب یاب هوشمند «™ SmartDiagnosis »

از جمله ویژگیهایی که در ماشین های ظرفشویی ال جی خودنمایی می کند ، سیستمی به نام سیستم عیب یاب هوشمند «SmartDiagnosis» است . این تکنولوژی توسط شرکت ال جی معرفی شده است . اساس کار این سیستم به این صورت است که افراد می توانند با مرکز خدمات مشتریان تماس بگیرند و سیستم عیب یابی هوشمند را فعال کنند . در این حالت باید گوشی همراه خود را نزدیگ ماشین ظرفشویی قرار دهید ، تا صدایی از ماشین ظرفشویی شنیده شود.

سیستم عیب یاب هوشمند ظرفشویی ال جی

صدای زنگی که از ماشین ظرفشویی بلند می شود ، با توجه به نوع مشکل بوجود آمده تغییر می کند . یعنی با پیش امدن هر مشکل ، زنگ خاصی به صدا در می آید . با تشخیص مشکل پیش آمده ، راهنمایی های لازم از سوی متخصصین ارائه می شود .

بخوانید
راهنمای خرید تلویزیون ال جی بر اساس نوع نمایشگر، وضوح تصویر و قیمت + تلویزیون نانوسل چیست ؟ مقایسه نانوسل با OLED و QLED

خشک کن« cool dry »

از قابلیتهای جالب دیگری که در ماشین های ظرفشویی به کار برده می شود ، قابلیت «cool dry» است . ماشین های ظرفشویی دارای این تکنولوژی در میزان مصرف انرژی بسیار صرفه جویی می کنند . سایر ماشین های ظرفشویی که چنین قابلیتی ندارند ، از المنت گرمایی برای خشک کردن ظروف استفاده می کنند . اما با وجود این قابلیت تنها از یک فن برای خشک کردن ظروف و پاک کردن رطوبت استفاده می شود . بنابراین میزان مصرف انرژی به مقدار زیادی کاهش پیدا می کند.

معایب ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

 مصرف بیش از حد انرژی:

مطمئناً با استفاده از ماشین ظرفشویی ال جی مصرف آب و برق به طور همزمان افزایش پیدا می کند و این موضوع برای برخی ها ناخوشایند به نظر می رسد. زیرا با اضافه شده این وسیله مبلغ مشخصی به قبض برق و آب اضافه خواهد شد.

 تولید سر و صدای بیش از اندازه در حین کار:

ماشین های ظرفشویی ال جی جز کم صداترین ماشین ظرفشویی در حال حاضر است.. اما زمانی که این دستگاه دچار سر و صدای بیش از اندازه شود، بی شک مشکلی در ساختار آن به وجود آمده است.

 تولید سر و صدا

در چنین مواقعی مشکل پیش آمده ممکن است بخاطر پمپ ظرفشویی باشد یا بست بازوی آبپاش دچار ایراد شده است.

نشتی آب در ماشین ظرفشویی ال جی:

 یکی از معایب رایج در ماشین ظرفشویی ال جی نشتی آب است که به خاطر دلایل مختلف اتفاق می‌افتد. دلایلی مانند ایراد در شیر برقی ظرفشویی، مسدود شدن لوله تخلیه و استفاده از مواد شوینده غیر مجاز.

بخوانید
راهنمای خرید تلویزیون شیائومی + مزیت های خرید تلویزیون شیائومی چیست؟

 عدم روشن شدن دستگاه:

در مواقعی که کاربران با مشکل روشن نشدن دستگاه روبرو می شوند، عوامل مختلفی در اتفاق افتادن این مشکل دخیل هستند. در صورتی که با این عیب ماشین ظرفشویی مواجه شدید، ابتدا دوشاخه پریز را امتحان کنید. چرا که ممکن است دوشاخه به درستی در داخل پریز قرار نگرفته باشد. اما اگر مشکل از پریز یا برق نبود، حتماً از متخصص حرفه ای جهت تعمیر ماشین لباسشویی ال جی کمک بگیرید.

مشاهده رسوب سفید رنگ در ماشین ظرفشویی پس از شستشو:

یکی از رایج ترین معایب ماشین ظرفشویی ال جی مشاهده رسوب سفید رنگ در ماشین ظرفشویی ال جی است. این مشکل به خاطر استفاده از میزان زیاد مواد شوینده و براق کننده اتفاق می افتد و یا ممکن است مخزن نمک دستگاه خالی باشد. همچنین در صورت بسته نشدن به خوبی ظرف نمک هم این اتفاق رخ می دهد.

 رسوب سفید رنگ در ماشین ظرفشویی

در ابتدا میزان مواد شوینده و براق کننده را بررسی کنید و در صورت تایید، محفظه نمک را هم مورد بررسی قرار دهید.

 مزایای ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

  • سیستم QuadWash™دارای وای فایسه قفسه 15 تنظیمات مکانفضای داخلی جادار  
  • دارای گواهینامه NSFوان فولادی ضد زنگ NeverRust· 15 تنظیمات مکانDynamic Dryعملکرد بی صدا
  • سیستم QuadWashکم ترین سطح نویزدارای وای فای· 15 تنظیمات مکان

سخن پایانی

شما در این مقاله با برنامه ها و قابلیت ها ظرفشویی ال جی آشنا شدید.همچنین از معایب و مزایا ماشین ظرفشویی الجی آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را درکامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

بخوانید
راهنمای خرید کولر گازی ال جی + بررسی مزایای خرید کولر گازی ال جی

سوالات متداول

هنگام خرید ظرفشویی ال جی به چه نکاتی توجه کنیم؟

نوع ماشین ظرفشویی، ظرفیت دستگاه، مصرف آب و انرژی، برنامه‌های شستشو، تعداد طبقات و فناوری بکار رفته در ظرفشویی.

ظرفیت ماشین ظرفشویی ال جی چگونه است؟

ماشین‌های ظرفشویی معمولا در سه ظرفیت 8 نفره، 12 نفره و 14 نفره تولید و عرضه می‌شوند که ظرفشویی‌های 12 نفره پرطرفدارترین نوع به حساب می‌آیند. بهترین ماشین‌های ظرفشویی ال جی 14 نفره بوده و قادرند در هر چرخه شستشو 160 پارچه ظرف را به صورت همزمان شسته و تمیز کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا