لوازم خانگی

بررسی نکات و راهنمای خرید لوازم برقی جهیزیه

معمولا خرید برای بیشتر خانم‌ها لذت‌ بخش است و اگر این خرید برای جهیزیه و شروع یک زندگی تازه باشد، معمولا خیلی دوست‌داشتنی‌تر و جذاب‌تر به نظر می‌رسد؛ از آن رو که این خرید در آستانه‌ی استقلال فرد و شروع زندگی مشترک است نمی‌توان به این روند مانند یک خرید ساده نگاه کرد. با توجه به اینکه این اقدام در آستانه‌ی یک تغییر سبک زندگی صورت می‌گیرد، نیاز به توجه و دقت بالایی دارد و همین موضوع باعث شد که این مطلب را در شروع سال جدید برای شما بنویسیم.

معمولا افرادی که تجربه‌ی خرید جهیزیه را داشته‌اند پیشنهاد می‌دهند ابتدا وسایل بزرگ و ضروری ترین لوازم خانگی جهیزیه خریداری شود، چراکه به این شکل دستگاه‌های اصلی و بزرگ طبق بودجه‌بندی مشخص خریداری می‌شوند و وسایلی که اهمیت کمتری دارد می‌تواند در مرحله‌ی دوم انتخاب و برنامه‌ریزی برای خرید قرار گیرد. بهتر است دستگاه‌هایی که نیاز اساسی زندگی شما است را با توجه به کاربرد لوازم برقی آشپزخانه و … در اولویت قرار دهید. دو نکته‌ی مهم و اساسی که پیشنهاد می‌کنیم قبل از تصمیم‌گیری برای خرید هر یک از اقلام و تهیه لیست لوازم برقی آشپزخانه جهیزیه عروس مد نظر قرار دهید، نکات زیر است:

  • فضای منزل شما چند متر است؟
  • آیا واقعا به این وسیله نیاز دارید؟

در ادامه موارد دیگری که می‌تواند در این خرید پر فراز و نشیب به شما کمک کند، در ارتباط با خرید لوازم برقی مناسب جهیزیه، که می‌تواند لوازم برقی مهم جهیزیه باشد، عنوان خواهیم کرد.

مطلب ویژه » راهنمای خرید تصفیه هوا


فهرست مطالب


نکات مهم و اساسی برای خرید لوازم برقی در جهیزیه چیست؟

1.برند برتر لوازم خانگی برای جهیزیه عروس

انتخاب مارک و برند نکته‌ای است که اهمیت بسیار زیادی دارد و شاید نتوانیم بگوییم بهترین مارک لوازم برقی برای جهیزیه کدام است. ممکن است در این مورد پیشنهادهای متفاوتی بشنوید. افراد با توجه به تجربه‌ی خود در مورد خرید و استفاده از لوازم خانگی مارکی را پیشنهاد می‌کنند و ممکن است کمی مردد شوید که دقیقا به کدام برند اعتماد کنید. اصلا بهتر است برند ایرانی بخرید و بهترین مارک لوازم برقی ایرانی را انتخاب کنید و یا با پرداخت هزینه‌های بیشتر دستگاه‌هایی خارجی به منزل خود بیاورید.

برند برتر لوازم خانگی برای جهیزیه عروس

با توجه به اینکه برندهای زیادی در بازار وجود دارد، در صورتی که بخواهید برندهایی را انتخاب کنید که در مورد آنها تعریف بهتری شنیده‌اید و مارک‌های معروف لوازم خانگی هستند، باید هزینه‌های بسیار  زیادی بپردازید و در نهایت می‌بینید که مبلغ نهایی خرید شما دوبرابر و یا چندبرابر می‌شود. از این رو به نظر می‌رسد یکی از راه‌های انتخاب مناسب برای خرید دستگاه‌ها می‌تواند توجه به پیشینه‌ی شرکت خدمات پس از فروش باشد. اگر دستگاه‌های شما گارانتی معتبری داشته باشد، هنگام خرابی دستگاه می‌توانید با اطمینان کامل دستگاه را به شرکت خدماتی بسپارید؛ ممکن است دستگاهی از برند معروف با قیمت بالاتر بخرید اما در مورد نمایندگی خدمات پس از فروش محصول در

بخوانید
راهنمای خرید هیتر برقی + بررسی و معرفی بخاری برقی هوشمند شیائومی Mi Smart Space Heater S

ایران اطمینان کامل نداشته باشید. کدامیک را انتخاب می‌کنید؟ گاهی برخی افراد برای خرید وسایل جهیزیه ممکن است دستگاه‌هایی بدون گارانتی بخرند که در صورت خرابی دستگاه متاسفانه هیچ پاسخگویی وجود ندارد.

مطلب پیشنهادی » راهنمای خرید و بررسی ماشین ظرف شویی سامسونگ 2022

2. به برچسب انرژی لوازم برقی توجه کنید

نه فقط کسانی که به تازگی زندگی مشترک خود را شروع کرده‌اند بلکه باقی خانواده‌ها نیز معمولا با مشاهده‌ی مبلغ بالای مندرج در فیش برق خوشحال نمی‌شوند؛ بنابراین برای اینکه در آینده هزینه‌ی بسیار بالایی برای مصرف برق دستگاه‌های خود پرداخت نکنید، بهتر است به سطح مصرف انرژی دستگاه‌ها هنگام خرید توجه کافی داشته باشید. همانطور که اطلاع دارید سطح A نشان می‌دهد که دستگاه با توجه به راندمانی که دارد، کمترین مصرف انرژی را خواهد داشت.

 برچسب انرژی لوازم برقی

گاهی ممکن است سطح A+ و A++ و بالاتر را مشاهده کنید که مشخص است از نظر مصرف انرژی با توجه به بازده از سطح A نیز بالاتر است. بدین ترتیب دستگاهی با سطح انرژی B، C و D مصرف بیشتری خواهد داشت. سطح مصرف انرژی دستگاه ماشین لباسشویی و ظرفشویی نیز بر روی برچسب انرژی دستگاه به صورت سالانه درج می‌شود که شامل مصرف آب و برق است.  

راهنمای خرید بهترین یخچال برای جهیزیه

یکی از مهم‌ترین دستگاه‌هایی که خریداری خواهید کرد خرید یخچال جهیزیه است که البته ممکن است گران‌ترین دستگاه آشپزخانه‌ی شما باشد؛ البته بنا به تصمیم خود و میزان استفاده می‌توانید یخچالی کوچکتر و با قیمت مناسب‌تر خریداری کنید. برای خرید یخچال مناسب جهیزیه بهتر است ابتدا به ابعاد فضایی که در اختیار دارید توجه داشته باشید. اینکه درب دستگاه به کدام سمت باز می‌شود و آیا در صورت نیاز امکان تغییر زاویه باز شدن درب یخچال وجود دارد یا خیر، موضوع مهمی است. اگر مواد غذایی زیادی را در فریزر نگهداری خواهید کرد، یخچال دوقلو می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید یخچال فریزر را بخوانید.

یخچال برای جهیزیه

سطح مصرف انرژی یخچال نیز اهمیت زیادی دارد و در صورتی که یخچالی با کمپرسور اینورتر انتخاب کنید، معمولا بازدهی بالاتر و مصرف برق کمتری خواهد داشت. علاوه بر اینکه معمولا گارانتی کمپرسور اینورتر یخچال‌ها 5 ساله یا 10 ساله است. در مورد آبریز و یخساز بهتر است قبل از خرید یخچال تصمیم‌گیری کنید. ممکن است یخچالی که می‌خرید، دارای آبریز دستی باشد؛ بیشتر یخچال‌های ساید بای ساید به آب شهری وصل می‌شود و می‌توانید ساده‌تر از آبریز آن استفاده کنید.

بخوانید
راهنمای خرید و بررسی ماشین ظرف شویی سامسونگ 2022

در مورد یخ‌زدگی یخچال و برفک آنها بهتر است قبل از خرید یخچال دقت کافی داشته باشید؛ در صورتی که یخچال نوفراست خریداری کنید، دستگاه دارای سیستم برفک زدایی خودکار است و برفک و یخ‌زدگی ندارد. در نهایت تعداد کشوها، طبقات، اندازه‌ی کابین، نوع پنل تنظیمات، گزینه‌های تنظیماتی و … نیز نکاتی هستند که می‌تواند برای شما اهمیت داشته باشد و به شما کمک کند تا برترین یخچال برای خرید جهیزیه را انتخاب کنید.

نکات خرید ماشین لباسشویی جهیزیه عروس

ماشین لباسشویی نیز یکی از دستگاه‌های خیلی مهم برای منزل شماست و اگر این دستگاه را با دقت انتخاب کنید در آینده می‌توانید استفاده‌ی بهتری از آن داشته باشید و از برنامه‌های آن کاربردی‌تر استفاده کنید. در مورد این دستگاه هم توجه به ابعاد مهم است. با توجه به اینکه خانواده‌ی پرجمعیتی نیستید، می‌توانید یک ماشین لباسشویی با ظرفیت کمتر حدود 5 یا 6 کیلویی انتخاب کنید و البته ممکن است در آینده ترجیح دهید آن را تعویض کنید.

برای خرید ماشین لباسشویی به قدرت موتور و دور خشک‌کن دستگاه توجه کنید. می‌توانید ماشین لباسشویی با دور 1100، 1400 و یا 1600 انتخاب کنید؛ برخی ماشین‌های لباسشویی دارای سیستم خشک‌کن صددرصد هستند و اگر به این ویژگی نیاز دارید، هنگام خرید به آن توجه کنید. برنامه‌های شستشو مانند برنامه‌ی شستشوی پتو، پرده، بخارشوی، ضدچروک، شستشوی اسلامی و … ممکن است مهم باشد. می‌توانید ماشین لباسشویی با موتور تسمه‌ای و یا Direct Drive انتخاب کنید. موتورهای Direct Drive صدا و لرزش کمتری دارد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین لباسشویی ال جی را بخوانید.

بخوانید
نکات مهم در هنگام خرید یخچال فریزر چیست؟ + معرفی ۹ ویژگی جدید یخچال فریزر های امروزی

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی جهیزیه

ماشین ظرفشویی دستگاهی است که چند سال اخیر به لیست اقلام جهیزیه اضافه شده است و البته افرادی هم هستند که با توجه به میزان استفاده و یا کمبود فضا ترجیح می‌دهند این دستگاه را تهیه نکنند که هیچ مشکلی هم وجود ندارد و خرید ماشین ظرفشویی کاملا به نیاز خانواده برمی‌گردد.

برای خرید ماشین ظرفشویی به ظرفیت آن توجه داشته باشید؛ در حال حاضر ظرفشویی‌های 6 تا 8 نفره رومیزی و ظرفشویی‌های 12، 14 و یا 15 نفره و … در بازار وجود دارد که هر یک می‌تواند میزان مشخصی از ظروف را شستشو دهد. عملکردهایی همانند شستشوی ظروف خیلی چرب، بخارشوی، شستشوی سریع، شستشو با نیمی از ظرفیت، شروع برنامه با تاخیر، تشخیص خودکار میزان کثیفی ظروف و … می‌تواند برای شما اهمیت داشته باشد. برخی از ماشین‌های ظرفشویی دارای سبد قاشق و چنگال مجزا هستند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی ال جی را بخوانید.در مورد جنس مخزن هم برخی استیل و برخی از جنس پلاستیک هستند و در نوع استیل ظروف بهتر خشک می‌شود. ممکن است بخواهید در ماشین ظرفشویی سبزی یا میوه را نیز شستشو دهید، که لازم است قبل از خرید به این قابلیت توجه کنید.

نکات خرید تلویزیون جهیزیه

برای خرید تلویزیون می‌توانید به یک موضوع بسیار مهم فکر کنید. چقدر در روز وقت خود را به تماشای تلویزیون اختصاص می‌دهید؟ این روزها برخی افراد کمتر به تماشای تلویزیون می‌پردازند و البته برعکس این موضوع نیز صحت دارد. اینکه فضای شما چند متر است برای خرید تلویزیون اهمیت زیادی دارد. اگر برای محیط کوچک نمایشگری بزرگ خریداری کنید، ممکن است باعث ناراحتی چشم شما و یا سردرد شود. معمولا فاصله‌ی استاندارد بیننده تا تلویزیون 2.5 برابر تا 5 برابر قطر یک تلویزیون است. در صورتی که تمایل دارید می‌توانید در این مورد در قسمت نظرات از کارشناسان ما مشاوره بگیرید.

نکات خرید تلویزیون جهیزیه

اگر می‌خواهید تلویزیون با بهترین کیفیت تصویر داشته باشید، می‌توانید تلویزیون‌های QLED را انتخاب کنید؛ البته تلویزیون‌های LED نیز اگر به درستی انتخاب شود، تصویر با کیفیتی دارد. وقتی قصد ندارید فیلم‌های 4k تماشا کنید، یک تلویزیون Full HD نیز برای منزل شما کافی خواهد بود. اگر می‌خواهید بر روی تلویزیون فیلم‌های آنلاین ببینید و از اینترنت و اپلیکیشن استفاده کنید، بهتر است یک تلویزیون هوشمند خریداری کنید. البته اگر تلویزیون معمولی بخرید هم با خریداری و اتصال یک دستگاه اندرویدباکس می‌توانید تلویزیون خود را به یک دستگاه هوشمند تبدیل کنید. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون را بخوانید.

بخوانید
راهنمای خرید بهترین تلویزیون سونی + آشنایی با امکانات تلویزیون سونی

در نهایت نکات دیگری که بهتر است به آن توجه کنید، پورت‌های تلویزیون، امکان انتقال صدا به سینمای خانگی و میزان خروجی صدا تلویزیون است.

مزایای یک گارانتی خوب برای خرید لوازم جهیزیه چیست؟

تا چند سال پیش  با شنیدن نام گارانتی شاید ابتدا تنها یک مفهوم همیشگی به عنوان شرکتی که دستگاه را تعمیر خواهد کرد و یا در صورت نیاز دستگاه را تعویض می‌کند، به ذهن می‌رسید؛ اما طی سال‌های اخیر این مفهوم عمیق‌تر شده است و اهمیت ارائه‌ی خدمات خوب برای همگی روشن است. یک شرکت خدماتی خوب از دید هر شخص می‌تواند ویژگی‌های متفاوتی باشد اما آنچه از دید بیشتر مشتریان ویژگی‌های ممتاز یک گارانتی خوب است، موارد زیر است:

  • پاسخگویی همیشگی و دسترسی آسان به سرویس‌ها
  • تعمیرات تخصصی با هزینه‌ی مناسب و در کوتاهترین زمان
  • تامین قطعات جانبی محصولات
  • امکان افزایش مدت زمان گارانتی
  • ارائه‌ی سرویس‌های دوره‌ای محصولات

سخن پایانی

شما در این مقاله با راهنمای خرید لوازم برقی در جهیزیه آشنا شدید. همچنین از نکات لازم در خرید آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

مهمترین عامل در فرآیند خرید جهاز کدام است؟

مهمترین نکته این است که به متراژ خانه توجه کنید و متناسب با فضا، خرید کنید؛ اگر به این نکته توجه نکنید و خریدتان متناسب با متراژ خانه نباشد، هم پول اضافه‌تری می‌دهید، هم لوازم منزل زشت و بی‌سلیقه به‌نظر خواهند رسید.

برای آنکه در هزینه خرید جهیزیه صرفه‌جویی شود، چه کاری باید انجام دهیم؟
بخوانید
مقایسه تلویزیون شیائومی با سامسونگ + بررسی مشخصات فنی تلویزیون شیائومی و سامسونگ

باید لیستی از وسایل ضروری و مورد نیاز تهیه کنید و طبق آن خرید کنید. همچنین حواستان باشد که خریدتان را از اولویت اصلی و اساسی مثل: یخچال، ماشین لباسشویی، جاروبرقی، گاز، وسایل آشپزخانه و…شروع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا