لوازم خانگی

مقایسه ظرفشویی های lg و Samsung + معرفی ویژگی های قابل توجه ماشین ظرفشویی سامسونگ و ال جی

مقایسه ظرفشویی ال جی و سامسونگ به شما کمک می کند که بین این دو برند محبوب، بهترین ماشین ظرفشویی را برای خود انتخاب و خریداری کنید. در شرایطی که هردو شرکت دستگاه هایی با کیفیت ساخت بالا و قابلیت های کاربردی تولید و عرضه می کنند، انتخاب بین ال جی و سامسونگ کار راحتی نیست.ما در این مقاله، ماشین های ظرفشویی Samsung و lg را از جنبه های مختلف با یکدیگر مقایسه می کنیم. به این ترتیب می توانید دستگاهی را که بیشتری کارایی را برای شما دارد خریداری کنید.


فهرست مطالب


معرفی ظرفشویی lg و Samsung

هر دوی این تولید کننده های کره ای به خاطر توانایی در ایجاد نوآوری به طور مداوم شناخته شده اند.در فضای خانه تنها لوازم خانگی است که می تواند نوآوری را به خانه شما بیاورد.هردو شرکت یک مجموعه کامل از وسایل آشپزخانه را ارائه می دهند.به ویژه ظرفشویی و لباسشویی بخش عمده ای از محصولات برای هر دو شرکت هستند.

هنگامی که سخن از ماشین ظرفشویی می آید،سامسونگ و الجی مشخصا انتخاب های گسترده ای مانند برند های دیگر از جمله بوش را ندارند.با این وجود با داشتن کمتر از 15 محصول به استثنای ترکیب رنگ در فهرست خود،تمایل به ارائه ماشین های ظرفشویی با کیفیت خوب دارند که بتواند خیال شما را از بابت خرید راحت کند و به شما حس یک معامله بزرگ را داده باشد.

مقایسه ظرفشویی های lg و Samsung

طراحی ظرفشویی

یکی از ویژگی هایی که باید پیش از خرید ماشین ظرفشویی به آن توجه کنید، طراحی دستگاه است. البته طراحی کلی ماشین های ظرفشویی تا حد زیادی مشابه است. اما ترکیب کلیدها، نمایشگر، رنگ و … متفاوت بوده و باید با دکوراسیون آشپزخانه همخوانی داشته باشند. مقایسه ظرفشویی ال جی و سامسونگ در این مورد، برنده ندارد و طراحی هردو برند در سطح بسیار بالایی قرار دارد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی سامسونگ را بخوانید.

بخوانید
راهنمای خرید کولر گازی ال جی + بررسی مزایای خرید کولر گازی ال جی

توضیح این که ظرفشویی های سامسونگ از جنس فولاد ضد زنگ هستند و این برند با بریدگی و برشی که برای باز و بسته کردن درب در اکثریت مدل های ظرفشویی خود ایجاد کرده است، درواقع سبک خاص خود را دارد. ال جی هم فولاد ضد زنگ را برای بدنه ماشین ظرفشویی هایش انتخاب کرده است. تنوع رنگ در ظرفشویی های این برند، آنها را برای هرنوع دکوراسیونی مناسب کرده است.

عملکرد شستشو در ظرفشویی lg و Samsung

دومین فاکتور مهم برای مقایسه ظرفشویی ال جی و سامسونگ، عملکرد شستشو است. هردو برند ماشین ظرفشویی هایی با عملکرد بسیار خوب در شستشو و تمیز کردن ظروف تولید کرده اند.

قابلیت های جدید و کاربردی که در ظرفشویی های این دو شرکت وجود دارد، کار کردن با آنها را ساده تر کرده و موجب تمیز شدن ظروف و خشک شدن آنها بدون وجود لکه و آلودگی شده است. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی ال جی را بخوانید.

شستشوی آرام و بدون صدا

در طول روز،زندگی در اطراف وسایل خانگی همچون ظرفشویی که در حال کار باشد یک فرایند معمولی است و اینکه ظرفشویی به طور آرام و بدون صدا کار خود را انجام دهد یک ویژگی مثبت به حساب می آید.سرو صدا می تواند آزار دهنده باشد،به ویژه اگر شما بیشتر در آشپزخانه حضور داشته باشید.امروزه رقابت شدید بین مارک های سامسونگ و الجی برای ساخت ماشین های ساکت تر و بدون سرو صدا وجود دارد.این نکته ای قابل توجه است که آیا شما یک ماشین ظرفشویی را که هر زمان بتوانید از آن استفاده کنید و از صدا های ناهنجار آن ترسی نداشته باشید ترجیح می دهید؟
بنابراین چگونه یک ماشین ظرفشویی می تواند به اندازه کافی آرام باشد؟

ظرفشویی lg و Samsung

همانطور که می دانید سطح سروصدای یک ماشین ظرفشویی در دسی بل اندازه گیری می شود.و اگر بخواهیم برای شما سطح سرو صدا را با مثال توضیح دهیم می توانید بگوییم که صدای حاکم در یک کتابخانه حدود 40 دسی بل است و مکالمه معمولی بین افراد دارای 50 دسی بل سطح صدااند و سطح صدای یک رستوران شلوغ تقریبا 60 دسی بل است.

بخوانید
آشنایی با برنامه ها و قابلیت ها ظرفشویی ال جی + معایب و مزایا ماشین ظرفشویی ال جی

ویژگی های هوشمند ظرفشویی lg و Samsung

هردو ماشین ظرفشویی سامسونگ و الجی دارای مدل هایی هستند که با گوشی های هوشمند ادغام می شوند.

 • اتصال وای فای: ظرفشوی های مدل بالای سامسونگ به شما امکان نظارت و کنترل را با استفاده از گوشی های هوشمند از راه دور می دهند.البته انتظار داریم که این ویژگی ها در مدل های پایین نیز تعبیه شود.
 •  فناوری NFC: NFC  مخفف Near Field Communictaion است.این ویژگی در سیستم عامل های آندروید و اپل به صورت قابل پرداخت موجو اند و به شما امکان خرید چرخه های جدید برای ظرفشویی را می دهد و با اتصال گوشی با ظرفشویی می توانید آن ها را مرتبط کنید و ظرفشویی شما مجهز به این چرخه ها شود.
 • فناوری SmartThinQ LG:در این فناوی که در ظرفشویی های مدل بالای الجی تعبیه شده است دیگر نگران بی خبری از پایان رسیدن چرخه شستشو نخواهید بود و هنگامی که ماشین ظرفشویی چرخه ها را با پایان می رساند به گوشی شما خبر می فرستد.

وقتی مشکلی در ظرفشویی بوجود بیاید شما نیاز به تماس با تکنسین خواهید داشت.با تکنولوژی SmartDiagnosis ، ماشین ظرفشویی شما می تواند مشکل خود را تشخیص دهد و آن را به خدمات مشتری الجی بفرستد و مشکل شما را حل کند.

دوام و طول عمر

شما می توانید انتظار طول عمر 5 تا 7 سال را از ماشین ظرفشویی سامسونگ یا الجی داشته باشید. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی بوش را بخوانید.

قیمت lg و Samsung

با توجه به اینکه قیمت ظرفشویی ها بستگی به مدل و ویژگی ها و امکانات آن ها دارد و نمی توان به صورت دقیق گفت که کدام یک ارزان تر و گران تر اند ولی به نسبت می توان گفت که قیمت ظرفشویی سامسونگ به نسبت الجی کمی پایین تر در بازار ایران اند.

مقایسه قابلیت های ظرفشویی lg و Samsung

در ادامه مقایسه ظرفشویی ال جی و سامسونگ، باید در مورد قابلیت های این دستگاه ها صحبت کنیم.

بخوانید
راهنمای خرید تلویزیون در سال 2022 + معرفی بهترین برند تلویزیون های ایرانی و خارجی

1. ویژگی های منحصر به فرد در ماشین ظرفشویی Samsung:

ما ویژگی های جدید که در سال جاری به ظرفشویی سامسونگ اضافه شده اند یا جزء ویژگی های منحصر به فرد ظرفشویی سامسونگ بوده است را بررسی کردیم و در اینجا می خواهیم ویژگی های برجسته و متمایز ظرفشویی سامسونگ را برای شما بیان کنیم.

WaterWall: 

اطمینان حاصل کنید که نقطه ای از ظروف را از دست ندهید.ظرفشویی ساموسونگ با WaterWall ظروف را با حالت یک انفجار آب  از یک طرف محفظه شستشو به طرف دیگر تمیز می کند.اکثر ماشین های ظرفشویی در سطح اولیه توسط یک گروه چینی موسوم به میدیا گروپ ساخته شده اند این ماشین های ظرفشویی تکنولوژی WaterWall را ندارند.

ظرفشویی Samsung

در عوض سامسونگ روش خوبی را برای شستن گلدان ها و ظروف واقعا کثیف کشف کرده است.StormWash که یک نازل مخصوص در سمت چپ دستگاه است،یک شستشوی قدرت مند را فراهم می کند که حتی سخت ترین کثیفی ها را از بین می برد

Zone Booster:

برای مدل هایی با تکنولوژی Zone Booster،WaterWall یک منطقه تمیز کننده در ردیف پایین تر است که با نازل اضافی جهت تقویت شستشو ظروف را شستشو می دهد.این منطقه به صورت قرمز نشان داده می شود.

درب اتوماتیک برا خشک کردن:

این ویژگی یک ذخیره کننده انرژی و،وقت است که در لباسشویی سامسونگ وجود دارد که با استفاده ازحالت درب اتوماتیک در ظرفشویی سامسونگ با باز شدن درب به صورت اتوماتیک ظروف خشک می شوند.

ظرفشویی Samsung

 با استفاده از این ویژگی می توانید چرخه را شب قبل از خواب روشن کنید و ظروف را به طور تمیز و خشک در فردای آن اختیار داشته باشید چون درب به صورت اتواتیک باز می شود و ظروف را خشک می کند.

ویژگی های منحصربه فرد ظرفشویی lg:

 • TrueSteam: به جای شستشو با آب قبل از شروع چرخه،ظرفشویی الجی ظروف را با بخار شستشو می دهد.فرایند بخار بسیار موثر تر از شستشو با آب است.بخار متمرکز،لکه های غذایی را خیس می کند و آنهارا بر روی ظرف از بین می برد.این فرایند صرفه جویی در وقت نیز است.
ظرفشویی lg
 • QuadWash: ظرفشویی الجی با چهار بازوی اسپری چند حرکتی با جت اسپری،چرخش به عقب و جلو را در طول چرخه انجام می دهد و به شما اطمینان می دهد که ظروف را به طور بی نظیر شستشو می دهد.
 • DualZone: با استفاده از اسپری های مختلف برای هر دو قفسه بالا(نرم) و پایین(قوی). این بدان معنی است که شما می توانید از گلدان ها و لوازم بزرگ گرفته تا لوازم شیشه ای و ظروف ظریف را می توانید در آن شستشو دهید.اگر قصد دارید شیششه های ظریف خود را در ظرفشویی الجی بشویید از خراب شدن آن و ایجاد خط و خش ترسی نداشته باشید.
بخوانید
بررسی تکنولوژی کریستال در تلویزیونهای جدید سامسونگ

معرفی سایر ویژگی های قابل توجه ماشین ظرفشویی lg و Samsung

 • فولاد ضد زنگ داخلی:به خاطر دارید که چگونه ظروف پلاستیکی سفید در ماشین های ظرفشویی قدیمی در طول زمان تغییر رنگ داده می شدند؟ با داشتن هردو ظرفشویی سامسونگ و الجی با پوشش داخلی فولاد ضد زنگ که دارد دیگر نگران تغییر رنگ ظورف در ظرفشویی نباشید.خوشبختانه هر دو برند الجی و سامسونگ دارای این قابلیت اند.
 • خشک کنندگی ظرفشویی:عناصر گرمایشی و المنت های بزرگ که در اکثر ظرفشویی ها تعبیه شده بود با توجه به خشک کنندگی سریع که داشت نقایص مهمی از جمله ذوب شدن پلاستیک داخلی و سوختن غذا بر روی ظروف و لکه دار کردن ظروف را به دنبال داشت.اما این بار هر دو شرکت سامسونگ و الجی با فناوری خشک کن متراکمی که در خود دارند با جذب رطوبت غذا ها با استفاده از دیواره های ظرفشویی توانسته اند نوآوری خلاقانه ای در این زمینه بوجود بیاورند.
 • قفسه سوم:سامسونگ علاوه بر قفسه های قابل تنظیم قفسه ی سوم را برای ظرفشویی هایش طراحی کرده است.این قفسه برای صرفه جویی در فضا و گذاشتن اقلام نقره بسیار مفید است.از مدل های سطح متوسط،سامسونگ ظرفشویی هایی با قفسه سوم را اختصاص داده است که برای لوازم نقره عرضه شده اند.سامسونگ برای مدل های بالا تر خود یک قفسه FlexTray را طراحی کرده است که به راحتی می توانید آن را تخلیه کنید.
 • الجی نیز دارای گزینه های قابل تنظیم برای قفسه های ظرفشویی اند.مهم است که توجه داشته باشیم که تکنولوژی LG EasyRack که قابلیت انعطاف پذیری دارد در تمام قفسه های الجی فراهم شده است و جای دادن اقلام بزرگ در آن را آسان تر کرده است.
 • پیشگیری از نشت:هر دو تولید کننده گزینه ای را برای خاموش کردن آب تعبیه کرده اند که اگر رطوبت یا نشتی را حس کردند منبع های آب را قطع کنند.
 • توانای شستشوی ظروف جزئی:تمام مدل های هر دو مارک قادر به بارگیری جزئی اند در حالی که در مصرف آب  انرژی صرفه جویی می کنند.
بخوانید
مقایسه تلویزیون شیائومی با سامسونگ + بررسی مشخصات فنی تلویزیون شیائومی و سامسونگ

نتیجه گیری

هردو ظرفشویی lg و Samsung ماشین های ظرفشویی ارزان قیمت را ارائه می دهند که بالاتر از حد متوسط عمل می کنند.سامسونگ خود را در بازار با عملکرد فوق العاده خاموش شدن و باز شدن درب به صورت اتوماتیک در خشک کردن نشان می دهد در حالی که الجی با ویژگی TrueSteam چشمگیر تر عمل کرده است.هردو ماشین ظرفشویی ال جی و سامسونگ با توجه به سابقه ی کاری که در این مورد در طول چند سال اخیر داشته ایم جوابگوی نیاز های مشتری ها بوده اند و در روند شستشو و استفاده از آن مشکلی بوجود نیاورده اند.

سخن پایانی

شما در این مقاله با مقایسه ظرفشویی lg و Samsung آشنا شدید. همچنین از ویژگی های آنها آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

ماشین ظرفشویی ال جی گران تر است یا سامسونگ؟

به عنوان یکی دیگر از مهم ترین فاکتورهای مقایسه ظرفشویی ال جی و سامسونگ، باید به قیمت این دستگاه ها اشاره کنیم. البته قیمت دستگاه های این دو برند تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند؛ شما می توانید با بودجه های مختلف، ماشین ظرفشویی مورد نظر خود را از هریک از برندهای ال جی یا سامسونگ خریداری کنید.

یک ظرفشویی خوب چند سال دوام دارد؟

بهترین ظرفشویی ها معمولا نهایتا تا 10 سال دوام و ماندگاری مفید دارن. همچنین برندهای ال جی ، سامسونگ و بوش و مخصوصا میله از بهترینها هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا