لوازم خانگی

بهترین راهنمای خرید ماشین ظرفشویی بوش + معرفی امکانات ماشین ظرفشویی بوش

اگر قصد خرید یا تعویض ماشین ظرفشویی دارید و خواهان/category-56می باشید در این مقاله سعی داریم جامع ترین نکات را مورد بررسی قرار دهیم و نکات کلیدی را در اختیار شما بگذاریم تا به توانید بهترین انتخاب را متناسب با شیوه و سبک زندگی با بیشترین بازدهی را انتخاب نمائید. شرکت بزرگ بوش که در عرصه تهیه لوازم خانگی یکی از بهترین برند های معروف دنیا می باشد بر دو اصل صرفه جویی در وقت و مدیریت برنامه کاری مشتریان تاکید دارد. این مقاله شامل نکاتی مفیدی می باشد که ویژگی های جدید ظرفشویی بوش را نیز در بر می گیرد , امید است مفید برای انتخاب شما مشتری عزیز واقع گردد.


فهرست مطالب


آیا بهترین روش تمیز کردن ظروف, با دست یا ماشین ظرفشویی است؟

هنگام شستن ظروف با دست ها محدودیتی در استفاده از اب گرم و مایع ظرفشویی وجود دارد و نمی توان به خوبی از ان استفاده کرد. اما در ماشین ظرفشویی و به دلیل وجود آلیاژهای خوب در ساخت می توان دمای اب را تا 70درجه سانتی گراد رساند که با قاطی شدن محلول های شستشو , با این ترکیب عالی می توان هر گونه لکه و میکروب و باکتری را از بین برد.

برخی از ماشین ظرفشویی ها دارای برنامه Bosch’s HygienePlus می باشند که با رساندن اب به 70 درجه سانتی گراد به راحتی می تواند ظروف را پاک کند که این حالت ضد الرژی می باشد و برای خانواده های دارای کودک نیز بسیار مناسب می باشد. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین ظرفشویی های بوش هستید.آیا با جدیدترین تلویزیون های ال جی آشنا شده اید؟ البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون ال جی را بخوانید.

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی بوش

طول عمر ماشین ظرفشویی بوش

بدیهی است ماندگاری دستگاه ظرفشویی به چکونگی استفاده شما و مراقبت هایی که از ان صورت می گیرد بستگی دارد . در کی دستگاه های ظرفشویی بوش عمری مابین 6 تا 16 سال دارند و با نگاه کردن به پیشینه وسایل خانگی بوش و صنعت بسیار قدرتمند در آلمان می توان گفت طول عمر لوازم خانگی بوش بالا می باشد و نگرانی در مورد از کار افتادن یا خرابی وجود ندارد. بنابر این می توان گفت ماشین های ظرفشویی بوش از لحاظ طول عمر مفید بسیار مناسب می باشند و در صورت تعویض دستگاه به مدل بالاتر می تواند دستگاه ظرفشویی خود را تعویض نمایید.

بخوانید
آیا ماشین لباسشویی ال جی بهتره یا سامسونگ؟ + مقایسه مصرف انرژی لباسشویی ال جی و سامسونگ

انواع ماشین ظرفشویی بوش

دو نوع ماشین ظرفشویی موجود می باشند که در طراحی مستقل یعنی دارای قاب و اندازه مشخص هستند و ماشین ظرفشویی توکار به بستگی به نیاز شما در خانه و چگونگی استفاده می توانید یکی را انتخاب نمایید. البته شایان ذکر است بیشترین فروش در ماشین های ظرفشویی دارای ابعاد مشخص می باشد و تقریبا از یک اندازه برخوردار می باشند. همچنین به راحتی می توایند در هر نقطه ای از اشپزخانه به راحتی نصب کنید و درب را باز کنید و بارگیری مورد نظر خود را انجام دهید.

انواع ماشین ظرفشویی بوش

همچنین کنترل کامل را در اختیار خواهید داشت. هوشمند بودن ماشین های ظرفشویی امروزی نیز می تواند با استفاده از موبایل صورت پذیرد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین لباسشویی ال جی را بخوانید. اما ظرفشویی توکار باید در یک منطقه مشخص شده قرار گیرد و اگر می خواهید با پنهان کردن در دکوراسیون کابینت اشپزخانه انجام دهید می توانید این ظرفشویی را خریداری نمائید اما کار با ان کمی مشکل تر می باشد پس در نتیجه انتخاب ماشین ظرفشویی با ابعاد مشخص می تواند هم از لحاظ هزینه هم از لحاظ صرف وقت بهینه تر باشد.

اندازه ظرفشویی بوش

ماشین های ظرفشویی بوش در اندازه های مختلفی می باشند اما استاندارد ان در عرض 60 سانتی متر می باشد که یک استاندارد این به این معنی است که شما با در نظر گرفتن محیط خانه خود می توانید سایز مورد نظر را انتخاب کنید , اما بهترین شستشو را همان 60 سانت می تواند انجام دهد و بیشترین بازدهی را داشته باشد.

بخوانید
راهنمای خرید کولر گازی ال جی + بررسی مزایای خرید کولر گازی ال جی

تنظیمات برنامه شستشو در ظرفشویی بوش

وقتی صحبت از شستشو می باشد می توان بارگیری ظروف و کارد و چنگال است. این شامل یک بشقاب شام ، بشقاب سوپ ، بشقاب دسر ، لیوان ، فنجان چای خوری و نعلبکی ، چاقو ، چنگال ، قاشق سوپ ، قاشق دسر و قاشق چایخوری را به راحتی انجام داد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی ال جی را بخوانید.

تنظیمات برنامه شستشو در ظرفشویی بوش

بستگی به میزان استفاده شما ظرفشویی ها در 12 نفره , 13 نفره , 14 نفره , 15 نفره می باشند که سایز 14 نفره بیشترین طرفدار را در این میان دارد. ابعاد باریک نیز موجود می باشد که برای فضاهای کم مورد استفاده قرار می گیرد. اما برای خانواده های پر جمعیت عرض 60 سانتیمتر پیشنهاد می شود. عرض ماشین ظرفشویی باریک 45 سانتی متر می باشد و از ان کوچکتر ماشین ظرفشویی رو میزی می باشد.

مصرف ماشین ظرفشویی بوش 

هزینه و مصرف انرژی ماشین ظرفشویی بستگی به میزان استفاده شما دارد . خوشبختانه بیشتر مدل های بوش دارای مصرف انرژی پایین می باشند و نسبت به دیگر دستگاه های دیگر از مصرف پایین تری بهره می برند. رده مصرف انرژی +++A می باشد که بازدهی بالایی را دارا می باشد. البته راه های دیگری نیز برای صرف هزینه ها وجود دارد که به ان می پردازیم.

به لطف سیستم های نوین شستشو در ماشین ظرفشویی بوش میزان مصرف اب و برق کمی برای شستشو مورد استفاده قرار می گیرد. فرق برچسب های انرژی بر روی ماشین ظرفشویی که برای اتحادیه اروپا ساخته شده است با سایر برچسب ها در وتقعی بودن ان و رساندن مصرف انرژی به حداکثر می باشد که در قبض های اب و برق تاثیر گذار می باشد و شاهد کم بودن قبض خواهید بود. همچنین فناوری هایی همچون LoadSensor با تشخیص مقدار بارگیری , قادر است به میزان مناسب برق و اب مصرف کند که در کاهش هزینه ها متمر تمر می تواند واقع گردد. این امر همچنین در حفاظت از مجیط زیست نیز می تواند نقش به سزایی را اجرا کند که ماشین ظرفشویی بوش برای طرفداران محیط زیست می تواند یک گزینه ای بسیار مناسب به شمار اید.

بخوانید
بررسی نحوه انتخاب مقرون به صرفه ترین ماشین لباسشویی + معرفی امکانات موجود در ماشین های لباسشویی ال جی

به کدام برنامه شستشو بیشتر نیاز است؟

ماشین های ظرفشویی بوش دارای برنامه های متنوع شستشو می باشند که در مدل های سری 8 دارای تنوع بیشتری می باشند و سری 6 نیز برنامه های خوبی را در خود جای داده است و کمترین مربوط به سری 4 و ارزان قیمت می باشد اما کارایی عالی را دارا می باشند. برنامه های معمولی شامل 40 درجه سانتی گراد گرمی اب می باشند که شیشه ها را به خوبی براق می نماید. برنامه اقتصادی که دما را تا 70 درجه بالا می برد و در مصرف انرژی بسیار عالی عمل می کند. همچنین یک برنامه IntensiveZone که برای پاک کنندگی عمق ظروف با چربی بالا می باشد که در محدوده خود می تواند بهترین تاثیر گذاری پاک کنندگی را داشته باشد.

آخرین فناوری های موجود در ماشین ظرفشویی  بوش

اگر ماشین ظرفشویی خریداری نکرده اید یا مدت زمان زیادی از خرید ماشین ظرفشویی خریداری شده توسط شما می گذرد , باید گفت فناوری های نوین زیادی در ساخت ماشین ظرفشویی بوش صورت گرفته شده است که بسیاری از مدل ها هوشمند می باشند و  قادر به صرفه جویی در وقت و هزینه ها نیز می باشند. طراحی داخلی ان به گونه ای است که از کارد و چنگال و لیوان و ظروف نهایت محافظت را می کنند .

آخرین فناوری های موجود

در برخی لامپ داخلی وجود دارد تا مصرف کننده به راحتی داخل را ببیند. همچنین به صورت هوشمند مواد شوینده و اب را اضافه کرده و سیستم خشکن نیز به بهترین شکل ممکن کار خود را اجرا می نماید. انعطاف پذیری در طبقات نیز با تنظیم مناسب می تواند کار بارگیری ظروف را راحت تر نماید که با وجود تنوع در قابلمه و تابه این انعطاف پذیری مفید واقع می گردد.

ویژگی و مزایای ماشین ظرفشویی چیست؟

1. چگونگی شستشوی سریع ظروف

گاهی با انبوهی از ظروف کثیف و نشسته مواجه هستیم که بر روی هم انباشته شده است و می خواهیم در کمترین زمان ممکن ان را بشویید. برنامه های شستشوی سریع در اکثر ماشین های ظرفشویی موجود می باشند اما بعد از شستشو به صورتی خوبی خشک نمی شوند و دارای نم رطوبت کمی می باشند.

چگونگی شستشوی سریع ظروف

اما برنامه شستشوی سریع ماشین ظرفشویی بوش بسیار عالی عمل می کند و در خشک کردن ظروف نیز عالی عمل می کند. برنامه VarioSpeed ​​Plus ظرفشویی بوش با صرفه جویی 66 درصدی قادر به پاک کنندگی فوقالعاده و خشک کردن بسیار عالی می باشد و زمان نیاز تنها با زدن دکمه بهترین عملکرد را اجرا می کند.

بخوانید
راهنمای خرید تلویزیون شیائومی + مزیت های خرید تلویزیون شیائومی چیست؟

2. چگونگی بهترین بارگیری برای بهترین شستشو

بوش توصیه می کند که قابلمه های بزرگ را در کشو پایینی , ظروف بسیار چرب و دارای لکه را در وسط و سر را رو به پایین قرار دهید. ظروف کمی کوچکتر همچون بشقاب و لیوان را در سطح بالایی قرار داد و یک سبد مخصوص برای قاشق و چنگال و کارت نیز در بالا موجود می باشد که بسیار جمع و جور و کمک در بهترین شستشو را شامل می شود.

3. صدای کم!

سر و صدای زیاد در محیط اشپزخانه گاهی می تواند اعصاب خورد کن باشد و ارامش را بر هم بزند اما خوشبختانه با طراحی مهندسی بدنه و موتور بسیار عالی ظرفشویی بوش صدای بسیار کمی را تولید می کند که در برخی از مدل ها SuperSilence Plus نیز موجود می باشد که صدا را تنها در 38 دسیبل تولید می کند. نهایت صدا تنها به 44 دسیبل می رسد که می توان گفت در نوع خود بسیار عالی می باشد و ارامش را بر هم نمی زند.

4. اتصال به Wifi

ماشین هوشمند ظرفشویی بوش موجود می باشند که قابلیت اتصال به اینترنت را از طریق WIFI دارند و از این طریق به راحتی می توان Home Connect شد و با موبایل خود کنترل دستگاه را در اختیار بگیرید. اگر برای رفتن عجله دارید می توانید سریع بارگیری کنید و در راه رفتن از طریق تبلت یا موبایل هوشمند خود برنامه لازمه را بر روی ماشین ظرفشویی اجرا کنید.

اتصال به Wifi

حتی در صورتی که نتوانید دستورات را تایپ کنید با از طریق دستیار صوتی گووگل یا Alexa می توانید دستورات مربوطه را به ماشین ظرفشویی انتقال دهید تا اجرا شود.

بخوانید
بررسی تکنولوژی کریستال در تلویزیونهای جدید سامسونگ

معرفی امکانات ماشین ظرفشویی بوش 

 • ماشین ظرفشویی بوش دارای نمودار مصرف انرژي+A  است.که نشان دهنده صرفه اقتصادی در مصرف انرژی است.
 • این دستگاه دارای سیستم شستشوی خودکار بصورت 45-65 درجه می باشد.
 • ماشین ظرفشویی بوش دارای برنامه شستشوی قوی 70 درجه می باشد.
 • این دستگاه مجهز به سیستم شستشوی اقتصادی 50 درجه می باشد.
 • ماشین ظرفشویی بوش دارای محافظ ظروف شیشه‌ای 40 درجه می باشد.
 • این دستگاه دارای سیستم شستشوی سریع است.
 • از دیگر امکانات آن دارا بودن عملکرد شستشوی اولیه است.
 • این ماشین ظرف‌شویی علاوه بر کارایی زیادی که دارد دارای فضای مناسب برای گذاشتن ظروف می باشد.
 • ماشین ظرفشویی بوش مجهز  به سیستم شستشو با سرعت متغیر (VarioSpeed) می باشد.
 • ماشین ظرف شویی بوش دارای خشک کن اضافه مجهز به موتور EcoSilence Drive می باشد.
 • ماشین ظرفشویی بوش مجهز به سیستم هیدرولیک( ActiveWater) است.
 • این ماشین ظرفشویی دارای سیستم ضد نشت آب( AquaStop) می باشد.
 • این دستگاه مجهز به سنسور تشخیص میزان آب( AquaSensor )است.
 • ماشین ظرفشویی بوش دارای سنسور تشخیص میزان ظروف (LoadSensor) می باشد.
 • این دستگاه مجهز به سیستم خشک‌کن (ExtraDry) نیز می باشد.
 • از دیگر امکانات این ماشین ظرفشویی می توان به دارا بودن قابلیت تاخیر در شروع برنامه شستشو تا 24 ساعت اشاره کرد.

سخن پایانی

شما در این مقاله با راهنمای خرید ظرفشویی بوش آشنا شدید .همچنین از ویژگی ها و امکانات آن آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

گارانتی بهترین مدل ماشین ظرفشویی بوش چگونه است؟

بوش برندی است که ماشین ظرفشویی های خود را همراه با گارانتی و خدمات پس از فروش می فروشد ، این عامل یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت ماشین ظرفشویی های بوش است.

آیا ماشین ظرفشویی بوشارزش خرید دارد؟

بر اساس نظرات مصرف کنندگان می توان چنین برداشت کرد که ماشین ظرفشویی های بوش علاوه بر کیفیت بالا از دوام خوبی هم برخوردار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا